Kategorie
Aktualności

Nie będzie kolejki turystycznej na Górę Gellérta!

Na górze Gellérta w Budapeszcie nie będzie kolejki szynowej !!!
 
Miasto odstąpiło wczoraj od umowy na wykonanie i obsługę kolejki mającej prowadzić spod kąpieliska Rác na szczyt góry Gellérta pod Cytadelą.
 
Rada Miejska uzasadniała wczoraj swoją rezygnację z umowy tym, że od wejścia jej w życie minęło ponad trzynaście lat(umowę podpisano w 2009 roku!), bez istotnych robót budowlanych wynikających z umowy oraz z powodu odstępstw od pierwotnej części technicznej.
 
„W związku z tym wszystkim, a także istotną zmianą otoczenia prawnego i zakłóceniem równowagi ekonomicznej kontraktu, Miasto Stołeczne Budapeszt nie jest już zainteresowane utrzymaniem kontraktu” – czytamy w uchwale.
 
Komentarz Hungarian Events: No to się porobiło ???? Z jednej strony taka atrakcja była oczekiwana przez mieszkańców góry(wjeżdżające autobusy to był dla nich koszmar) i przewodników oraz turystów. Z drugiej strony natomiast, jak twierdzili ekolodzy, prace poważnie zaburzyłyby chroniony ekosystem wzgórza. Jest i trzecie dno, polityczne: są tacy, którzy twierdzą, że nowe władze Budapesztu, będą wstrzymywały wszystkie państwowe inwestycje w mieście. Choć osobiście w to nie wierzę.
 
Co dalej z górą Gellerta? Dowiemy się po zakończeniu remontu Cytadeli!