Rejs statkiem po Budapeszcie

Szukasz zupełnie nowych wrażeń i masz dość sztampowych rozwiązań, takich jak piesze wycieczki czy wynajem rowerów? Myślisz, że w kwestii sposobów zwiedzania już nic Cię nie zaskoczy? Mam dla Ciebie miłą niespodziankę – rejs statkiem, z którego pokładu będziesz mógł podziwiać panoramę Budapesztu.

Stolica Węgier jest naprawdę pięknie położona, nad jedną z najbardziej majestatycznych rzek – „Nad pięknym modrym Dunajem”. Rejs daje zupełnie nową perspektywę zwiedzania – rzeka wije się malowniczo przez całe miasto, dzięki czemu można zobaczyć niemal wszystkie najpiękniejsze zabytki.

Niewątpliwą atrakcją rejsu statkiem po Budapeszcie są mosty – cuda architektury i techniki. Podczas wyprawy można obejrzeć Most św. Małgorzaty, Most Wolności czy Most Łańcuchowy. Podziwiać można również malownicze wysepki: wyspę Małgorzaty i wyspę óbudai.

Zalety rejsu statkiem po Budapeszcie

Możliwość podziwiania panoramy miasta z innej perspektywy to nie jedyna zaleta rejsu statkiem po Budapeszcie. W sezonie w centrum miasta jest naprawdę tłoczno. Decydując się na statek, można tego uniknąć. Co więcej, ograniczona liczba miejsc na statku umożliwia podróż po rzece razem z przyjaciółmi.

Oprócz tego, rejs statkiem po Budapeszcie to również kontakt z naturą i relaks na świeżym powietrzu. Nie do przecenienia jest również argument finansowy. Bilety są w naprawdę atrakcyjnych cenach, zwłaszcza że trasa jest dłuższa i można zobaczyć znacznie więcej niż, np. z pokładu piętrowego autobusu wycieczkowego.